מחסום חניה – מה לבדוק לפני רכישה?

מצוקת החניה בערים הגדולות גדולה מתמיד, וכאשר מדובר בחניה הפרטית שלכם שנתפסת שוב ושוב ע"י אלו שאינם מורשים לכך התסכול עצום. מחסום חניה מהווה את האופציה הטובה ביותר לשמירה על החנייה שלכם בזמן היעדרותכם, וכאן נלמד מעט יותר אודות סוגי המחסומים השונים והדברים החשובים שיש לבדוק לפני רכישה.

 

מחסום חשמלי כפול

סוגי מחסומי חנייה

ניתן למצוא מספר סוגים של מחסומים לחניה, כאשר כל מחסום נבדל באופן בו הוא מונע חניית זרים במקום החנייה שלכם :

  • שער זרוע – מדובר בסוג מחסום שהוא למעשה שער חשמלי שנפתח ונסגר ממצב אופקי לניצב בלחיצת כפתור השלט. שערים אלו עשויים ע"פ רוב מאלומיניום והם מאפשרים גישה לחנייה שלכם רק עבור מי שלו הקוד המתאים בשלט (ניתן לקודד מספר שלטים לפי הצורך). שער הזרוע כולל מנגנוני הגנה למניעת סגירת השער על כלי רכב ובני אדם, ובדרך כלל דורש תשתית חשמלית במתח ביתי ללא צורך בשינויים והרחבות.
  • עמודי חנייהמחסום חנייה בצורת עמוד מהווה מעין "שומר" שמונע חניית רכבים וזאת ע"י הפרעה פיזית. עמודים אלו כוללים מנעול אותו יש לפתוח בטרם נכנסים לחנייה עד להבאתו למצב מאוזן לקרקע. לאחר הכניסה לחנייה ניתן להרימו וע"י כך הוא אף מונע את גניבת הרכב. לאחר שיוצאים ממקום החנייה יש להרימו בחזרה למצב נעול ובמצב זה לא ניתן להשתמש במקום החנייה שלכם.
  • מחסומי תקרה – משמשים בחניות וחניונים מקורים וזאת על מנת לשמור מקומות חנייה מסוימים למקרה הצורך. מחסומים אלו מותקנים על גבי התקרה ומורמים כלפיה במידה ומעוניינים לאפשר את החנייה במקום.

 

מחסום חשמלי מתרומם

 

חשוב מאוד לבדוק מספר פרמטרים בטרם בוחרים מחסומים לחנייה כגון האם מדובר אך ורק בשומר חנייה או גם באמצעי למניעת גניבות (תלוי במסיביות של המחסום), מהם פני השטח שמגבילים את התקנת המחסום (העדפת שער זרוע על פני עמוד חנייה במידה של דרך עפר), סוג החומרים מהם מורכב המחסום ותקופת האחריות שהוצעה לכם ע"י הספק. זכרו לבקש תעודה של מכון התקנים עבור המוצר שתרכשו וזאת על מנת להיות סמוכים ובטוחים כי מדובר במחסום בטוח לשימוש וכזה שיחזיק מעמד לאורך שנים רבות.